903/115
Carl Gustaf Pilo, skole, 18. årh.
Portræt af Kong Frederik V (1723–1766) og Dronning Louise (1724–1751). Usigneret. Olie på lærred. Hver 79×62. Forgyldte rococorammer, 18.årh.
Malerier og tegninger, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag