2312/16
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Marine med sejlskibe i høj sø. Sign. H. Drachmann. Olie på lærred. 41×64.
Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag