2413/842
“Bwana”. Lænestol samt skammel med stel af teak. Sæde, ryg og armlæn betrukket med sort skind. Udført og mærket hos France & Søn. (2)
Literature: Esbjørn Hjorth: “Finn Juhl”, Arkitektens Forlag, 1990, p. 63.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds, slitage og defekter. Defekt stof under sæde. Afslag på stel.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud