2102/162
Ubekendt maler, 19. årh.
Morgenrøde over et fjordparti. Usigneret. Olie på lærred. 34×48.
Mindre krakeleringer, afskalninger og retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag