2116/675
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition fra Det Genskabte Køkken. Sign. P. Kirkeby 80, 66/120. Litografi i farver. Bladstørrelse 63×46.
Litteratur: John Hunov, lito 45.
Undersøgt i ramme. Lidt misfarvninger.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud