2124/164
Aage Lund (f. København 1892, d. Charlottenlund 1972)
Der spilles fodbold. Sign. Aage Lund 15. Olie på lærred. 50×48.
Enkelte mindre stødmærker med let afskalning. Områder med tyndere bemaling .
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag