2048/116
Læse/skrivepult af poleret satinwood, stående på fire ben hvorimellem sprosser, læseplade med guldbestukket brunt skind. 20. årh. H. 133. B. 56. D. 38.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Lettere falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud