1318/713
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 513”. Et par armstole med stel af eg. Sæde samt ryg betrukket med lys blå uld. Udført hos Johannes Hansen. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2013
Vurdering
Hammerslag