2120/​276

Et par store rokokoform kandelabre af bronze, balusterformede stammer på høje hvælvede fodstykker, svungne lysarme; hver til syv lys. 20. årh. H. 76 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene kandelaber fremstår med reparation.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag