1917/1695
Vaser, opsats, lågkrukke og lysestage af porcelæn, Kgl. P., dekoreret med krakelé-glasur, blå og guld. H. 5–18. (5)
Nr. 460/3335, 458/3462, 458/2782 og 492/3149.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Opsats med reparationer og mindre kanthak under foden.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud