2413/9036
Russisk opsats af forgyldt bronze med skål af malakit, rigt støbt med ansigter, bladguirlander og ornamentik. 19. årh. H. 16. Diam. 26,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afskrab på fadets kant.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag