2108/135
Marinevase af fajance dekoreret i farver med blomster og fletværk. 838/147; samt jardiniere med buet rist med blomster design. 183/260. Harald Slott-Møller. Aluminia. H. 23 og 21 cm. (2)
naturlige krakeleringer
Ældre malerier, møbler og varia, 22. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud