Foto endnu ikke klar
893/79
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Opstilling med forglemmigej, blomstrende tjørn og frugtgrene. Sign. O. D. Ottesen 1868. Olie på lærred. 43×57.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag