2109/622
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969)
Skov med hjorte. Sign. KK 1949. Akvarel på papir. Bladstørrelse 19×20.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag