2013/691
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“Opala”. Et par standerlamper med stel af grålakeret metal, monteret med skærme af hvid akryl. Udført hos Louis Poulsen. H. 130. (2)
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Topmontering med mindre buler.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud