1724/​8531

Olga Koudacheff (, russisk maler, 20. årh.s første halvdel)

Forårslandskab med frugttræer i blomst. Sign. O. Koudacheff. Vandfarve på papir. Lysmål 46×72.

Der er muligvis tale om Prinsesse Olga Koudacheff (1888–1963).

Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.

Russisk tema, 12. juni 2017

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK