Olga Koudacheff (, russisk maler, 20. årh.s første halvdel)
Forårslandskab med frugttræer i blomst. Sign. O. Koudacheff. Vandfarve på papir. Lysmål 46×72.
Der er muligvis tale om Prinsesse Olga Koudacheff (1888–1963).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Russisk tema, 12. juni 2017