1813/56
Carl Bille (f. København 1815, d. sst. 1898)
Sejlskibe ud for Kronborg. Sign. Carl Bille 1866. Olie på lærred. 94×63. Uindrammet.
Revne i lærredet. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag