2118/​1054

Dansk møbeldesign

Sæt på seks stole af patineret eg. Sæder betrukket med stribet uld. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, og mindre afslag. Uld med pletter og smuds.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

24 bud

(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK