2118/1054
Dansk møbeldesign
Sæt på seks stole af patineret eg. Sæder betrukket med stribet uld. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak, og mindre afslag. Uld med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud