2426/​647

Anders Pehrson (f. 1912, d. 1982)

“Bumling”. Standerlampe af messing. Udført hos Ateljé Lyktan, Åhus. H. 132.

Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

296282 (Autobud) 2.700 DKK
920935 2.600 DKK
296282 2.500 DKK