2426/647
Anders Pehrson (f. 1912, d. 1982)
“Bumling”. Standerlampe af messing. Udført hos Ateljé Lyktan, Åhus. H. 132.
Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag