2442/​507

Dansk snedkermester

Barskab af nøddetræ med sko af messing. Front med to jalousilåger, indvendigt med hylder, spejl og belysning. Udført og udgået hos Illums Bolighus, 1950'erne. H. 126,5. L. 111,5. D. 42.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Skjolder. Der garanteres ikke for belysningens funktionalitet.

I Lyngby
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?