2439/109
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)
Kystparti fra Dover. Sign. C. F. Sørensen Dover 15. Maj 1846. Olie på papir monteret på plade. 20,5×29.
Enkelte mindre retoucheringer.
Vurdering