2440/​8

Rokoko dragkiste af guldstafferet nøddetræ, front med fire skuffer, beslag og håndtag af bronze, cabriole ben. 18. årh. H. 122. B. 123. D. 70.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Mindre finérskader.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag