1313/1181
Samling af uindfattede facet- og cabochonslebne smykkesten bestående af cabochonsleben, udskåret rosenkvarts på ca. 1270.00 ct., og facetslebne topaser, kvarts, iolit på ca. 10.83 ct., rubin på ca. 4.60 ct., grøn ametyst på ca. 18.12 ct., og ferskvandskulturperle. Nogle certifikater medfølger. Ca. 2013. (22)
Dette emne handles i fuldmoms
Kan fremstå farve- og klarhedsforbedret. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 27. marts 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud