2434/838
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede)
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
“Pragh”. Skammel med ben af bejdset bøg. Sæde betrukket med blomstret, lyst stof. Udført hos Schubell & Madsen.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og defekter.
Vurdering
955727 |