896/688
Albert Bertelsen (f. Vejle 1921, d. sst. 2019)
“Gl. Stendige, Færøerne”, 1979. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 100×120.
Dette emne handles i fuldmoms
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 23. september 2020
Vurdering
Hammerslag