Christian Dotremont (f. Tervuren 1922, d. Buizingen 1979)
Uden titel, 1977. Usign. Tusch på papir. Bladstørrelse 40×40.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af tidligere ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020