2116/767
Ubekendt møbeldesign
Et par frisvinger stole. Stel af forkromet stålrør, beklædt med sjener. 1940'erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Stel med mindre rustpletter.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag