2116/​767

Ubekendt møbeldesign

Et par frisvinger stole. Stel af forkromet stålrør, beklædt med sjener. 1940'erne. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Stel med mindre rustpletter.

Moderne kunst og design, 20. april 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag