2115/2024
Herrearmbåndsur af stål. Model Seamaster 30. Mekanisk værk med manuelt optræk. Patineret urskive med forgyldte visere og timemarkører. Senere lænke af stål med foldespæde. Urets diam. 35 mm. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og småskrammer. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 14. april 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud