1725/186
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934)
Landskabsparti med hus. Sign. E. Wennerwald 1921. Olie på lærred. 49×61.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 19. juni 2017
Vurdering
Hammerslag