2014/​48

Figur af komposit i form af Jesusbarnet holdende jordklode og kors, monteret på plade af sortmalet træ. 19. årh.s slutning. H. 86.

Afskalninger, ridser og mærker. Revner i træplade. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK