2432/1370
To par øreklips af metal hver prydet med CC logos og talrige imiterede perler. Perlediam. ca. 2–8 mm. L. 2,5–3 cm. (4)
En æske medfølger.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage på perler. Tre perler mangler og flere sidder løst. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 7. august 2024
Vurdering
Hammerslag