2109/52
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
Parti fra Østgrønland ved Ammassalik. Sign. Emanuel. A. Petersen. Olie på lærred. 52×61.
Krakeleringer samt mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
46 bud