1646/6550
Erik Steffensen (f. Valby 1961)
“Hippopotamus kranie”, 1991. Unika. C-print, signeret, betitlet og dateret på bagsiden. 100×100 cm.
Udstillet på “Lang Lørdag”, Den Frie, Copenhagen, 1991.
Fotografier, 15. november 2016
Vurdering
Hammerslag
16 bud