2439/​912

Frits Henningsen, tilskrevet (f. 1889, d. 1965)

Sofabord af eg med udskæringer og svungen kehlet kant, opsat på cabriole ben. Antageligvis udført hos snedkermester Frits Henningesen. 1940'erne. H. 59. L. 112. B. 57.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

3.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.050 DKK  

10 bud

Tidspunkt Byder Bud
909104 1.050 DKK
801981 (Autobud) 1.000 DKK
909104 1.000 DKK
801981 (Autobud) 950 DKK
909104 900 DKK
801981 (Autobud) 850 DKK
970848 800 DKK
801981 (Autobud) 340 DKK
970848 320 DKK
801981 300 DKK