12031/178
Mads Henriksen (f. Øster Skerninge 1853, d. København 1940)
Interiør. Sign. Henriksen, 1918. Olie på lærred. 53×67. Rammemål 69×84.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag