Pablo Picasso (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
“Le vieux roi”, 1959 (6–1-59). Sign. i trykket Picasso med rødt. Ed. 1000 ekspl. Litografi. Lysmål 62×47.
Litteratur: Bloch 869.
Papiret er gulnet med nogle minimale mærker, folder og misfarvninger. Ellers god stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 30. juli 2024
13 bud