2033/615
Peter Blake (f. Dartford 1932)
“Costume Life Drawing - Yellow Hat”, 1972–79. Sign. Peter Blake, 148/500. Offset litografi i farver. Bladstørrelse 75×47. Uindrammet.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag