2032/772
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“JH 810 SM”. Skænk af mahogni med jalousilåge, medestel af forkromet stål. Udført hos snedkermester Johannes Hansen, København. H. 60. B. 122. D. 50.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag