2412/892
Kugleformet vase af stentøj med lille munding, dekoreret med mørk brun glasur. Stemplet Saxbo 10. H. 10. Diam. 10,5.
Mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag