1704/1221
Montblanc
Skrivesæt af delvis forgyldt mørk rød lak, bestående af fyldepen med spids af 14 kt. guld og stiftblyant. Nr. 254 og Pix 276. Samt delvis forgyldt kuglepen. L. 12,2–13,7 cm. (3)
Fremstår med aldersslitage.
Smykker, 25. januar 2017
Vurdering
Hammerslag