2104/893
Ubekendt formgiver
Taburet med stel af forkromet stål. Højdejusterbart cirkulært sæde betrukket med lysegråt kunstskind. Udført ca. 1930'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og rust. Kunstskind med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud