2439/766
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal i kantet form og med støbt dekor. H. ekskl. skærmholder 28,5. H. inkl. skærmholder 49,5.
Almindelig brugsslitage, herunder nogle overfladeridser og mærker. Skævhed. Ledning med nogle defekter.
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Vurdering
Hammerslag