2439/766
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe af patineret diskometal i kantet form og med støbt dekor. H. ekskl. skærmholder 28,5. H. inkl. skærmholder 49,5.
Almindelig brugsslitage, herunder nogle overfladeridser og mærker. Skævhed. Ledning med nogle defekter.
Vurdering
800608 |