Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Chalup på vej til Trekroner. H. Lübber 1901. Olie på lærred. 35×42.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 575, 1992 nr. 198.
Mindre krakeleringer.