Svend Wiig Hansen (f. Møgeltønder 1922, d. Helsingør 1997)
Stående kvinde. Usign. Stemplet Rolsted Bronzestøberi. Bronze. H. 47.
Udstillet: “Retrospektiv Udstilling”, Statens Museum for Kunst, København, 1990, kat. nr. 9.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020