2250/172
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Marklandskab. Sign. J. P. 29. Olie på lærred. 40,5×56,5.
Enkelte mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag