2048/​17

Russisk Gudsmoderikon “Tikhvinskaya”. Tempera på træpanel monteret med rigt punslet og drevet messing oklad. 19. årh.s slutning. 31,5×26,5.

Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK