2048/17
Russisk Gudsmoderikon “Tikhvinskaya”. Tempera på træpanel monteret med rigt punslet og drevet messing oklad. 19. årh.s slutning. 31,5×26,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag