2142/122
Spejl i ramme af forgyldt træ og gesso, top rigt udskåret med spejlmonogram, rocailles og bladværk, facetslebet spejlfelt. 18. årh. H. 140. B. 55.
Brugsslitage. Større afskalninger. Spejlflade med mindre misfarvinger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud